montaż klimatyzacji

Opis

Montaż klimatyzacji 

Na jakość i wydajność chłodzenia wpływa nie tylko rodzaj wybranego klimatyzatora, ale i poprawność jego instalacji. Z tego powodu montaż klimatyzacji warto zlecić profesjonalistom, aby mieć pewność, że urządzenie jest zainstalowane zgodnie z zaleceniami producenta. Zapewni to jego prawidłowe funkcjonowanie i bezpieczną eksploatację.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i fachowcy ze wszystkimi wymaganymi uprawnieniami oferujemy Państwu profesjonalną, kompletną usługę montażu. Pracujemy jedynie ze sprawdzonymi i zaufanymi producentami takimi jak  LG, Gree, Daikin czy Fujitsu. Sprzęt tych producentów to gwarancja trwałości i niezawodności działania. Podczas montażu naszym priorytetem jest sprostanie Państwa wymaganiom tak, aby uzyskany efekt odpowiadał Państwa potrzebom.

  • Cena: ustalana indywidualnie
  • Czas realizacji: indywidualny
  • Przy zakupie urządzenia wraz z montażem dla firm 23% VAT.

KONTAKT

Montaż klimatyzacji Warszawa

 

Fachowcy montujący klimatyzację muszą posiadać odpowiednie uprawnienia do montażu urządzenia (tzw. uprawnienia f-gazowe) i napełnienia go czynnikiem chłodzącym oraz do wykonania próby szczelności całego układu. Do tego konieczne jest Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej w zakresie naprawiania i obsługiwania urządzeń oraz instalacji chłodniczych z substancjami kontrolowanymi. W praktyce montaż wykonany przez osobę bez uprawnień może skończyć się utratą gwarancji producenta. Zaufanie w tej kwestii profesjonalistom jest więc niezbędne.

Jak wygląda montaż klimatyzacji?

Montaż klimatyzatora rozpoczyna się od rozpakowania urządzenia. Na początku przede wszystkim należy sprawdzić, czy jednostki nie są uszkodzone. Podczas montażu trzeba mieć na uwadze wymagane odstępy od sufitu, podłogi czy innych przeszkód oraz  maksymalną odległość klimatyzatora od jednostki zewnętrznej. Przed samą instalacją jednostki wewnętrznej w ścianie wykonuje się otwór, przez który poza budynek wędrują rury i kable elektryczne. Szczególnej uwagi wymaga podłączenie do jednostki przewodu freonowego i kabla elektrycznego. Jednostkę zewnętrzną przykręca się do nóżek i ustawia w wybranym miejscu, w odpowiedniej odległości od przeszkód. Montaż klimatyzacji wymaga także odpowietrzenia instalacji i usunięcia z niej wilgoci oraz sprawdzenia szczelność całego układu.

Montaż klimatyzacji cena

Zazwyczaj końcowy koszt montażu klimatyzacji wynosi od 1400 do 1900 złotych.  Spore znaczenie w tym przypadku mają rodzaj wybranego klimatyzatora, miejsce, w którym ma być on zamontowany (gdy jest ono trudno dostępne montaż może kosztować więcej) czy indywidualne potrzeby klienta. Aby dobrać sprzęt właściwy do indywidualnych wymagań i potrzeb, warto umówić się na profesjonalny audyt, dzięki któremu będziemy mogli zaproponować Państwu najlepsze rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.