pompy ciepła

Pompy Ciepła

Pompy ciepła są urządzeniami pobierającymi energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody i oddającymi ją do instalacji centralnego ogrzewania. Pozyskiwana jest w ten sposób energia czysta i ekologiczna, a przy okazji rozwiązanie to nie generuje bardzo wysokich kosztów. Energia wykorzystywana jest do ogrzewania budynku i wody użytkowej oraz do chłodzenia wnętrz w upalne dni.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i fachowcy ze wszystkimi wymaganymi uprawnieniami, oferujemy Państwu profesjonalną usługę montażu pomp. Pracujemy jedynie ze sprawdzonymi i zaufanymi producentami takimi jak  LG, Gree, Daikin czy Fujitsu. Oferujemy rzetelne doradztwo i usługi na najwyższym poziomie. Naszym priorytetem jest sprostanie Państwa potrzebom i zapewnienie możliwe najlepszy rozwiązań.

  • Cena: ustalana indywidualnie
  • Czas realizacji: indywidualny
  • Przy zakupie urządzenia wraz z montażem dla firm 23% VAT.

KONTAKT

Pompy ciepła

Pompy ciepła są rozwiązaniem ekologicznym. Do ogrzewania budynku wykorzystują bowiem energię odnawialną, która skumulowana jest w wodzie, gruncie lub powietrzu. To energia czysta i dostępna w zasadzie bez żadnych ograniczeń. W ten sposób pompy pozwalają na znaczne ograniczenie zużycia tradycyjnych paliw kopalnych. Ich stosowanie przekłada się na mniejszą emisję zanieczyszczeń do atmosfery oraz obniżenie sumarycznych kosztów ogrzewania danego budynku. Dodatkowo pracują w sposób automatyczny, co czyni ich użytkowanie bardzo komfortowym.

Pompy podzielić można na kilka rodzajów. Pierwszym są pompy ciepła powietrze-woda pobierające energię z powietrza za pomocą czynnika. Po sprężeniu go wykorzystują one ciepło do podgrzewania wody grzewczej oraz ciepłej wody użytkowej. Drugim rodzajem są pompy ciepła gruntowe (solanka-woda), które jako źródło ciepła wykorzystują energię gruntową. Są one bardzo wydajne i z powodzeniem stanowić mogą jedyne źródło ogrzewania danego budynku.

Nowoczesne pompy ciepła coraz częściej wykorzystują funkcję natural cooling czy active cooling. Tym samym nie tylko ogrzewają budynki w okresie zimowym, ale i zapewniają przyjemny chłód latem. Przez cały czas korzystają oczywiście z czystej energii odnawialnej, która jest pobierana z otoczenia – gruntu, wody lub powietrza. Urządzenia te doskonale sprawdzają się zarówno w budynkach nowych, jak i starszych, modernizowanych. Mogą one stanowić jedyne źródło ciepła bądź współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi. W tym drugim przypadku pozwalają na zmniejszenie zużycia tradycyjnych paliw. Jednocześnie powodują zmniejszenie całościowych kosztów ogrzewania danego budynku.