serwis klimatyzacji

Opis

Serwis klimatyzacji Warszawa

Serwis klimatyzacji powinien być przeprowadzany dwa razy w ciągu roku, najlepiej wiosną i jesienią. Można wówczas mieć pewność, że system działa poprawnie i bezawaryjnie, a do pomieszczeń trafia świeże i czyste powietrze. Nic nie jest w stanie zastąpić okresowych wizyt doświadczonych serwisantów.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy Państwu profesjonalną, kompletną usługę serwisu klimatyzacyjnego. Mamy doświadczenie w pracy urządzeniami producentów taki jak  LG, Gree, Daikin czy Fujitsu. Podczas serwisu naszym priorytetem jest sprostanie Państwa wymaganiom tak, aby uzyskany efekt zapewniał Państwu komfort przebywania w pomieszczeniach.

  • Cena: ustalana indywidualnie
  • Czas realizacji: indywidualny
  • Przy zakupie urządzenia wraz z montażem dla firm 23% VAT.

KONTAKT

Serwis klimatyzacji Warszawa

Klimatyzatory chłodzą i ogrzewają powietrze, a przy okazji poprawiają jego jakość. Trzeba jednak o nie w odpowiedni sposób dbać m.in. poprzez regularnie wykonywanie przeglądów urządzeń.

 

Jak wygląda serwis klimatyzacji?

Na profesjonalny serwis składa się nie tylko samo czyszczenie klimatyzatorów. Podczas przeglądu klimatyzacji wykonuje się o wiele więcej czynności. Są to m.in. sprawdzenie funkcjonalności urządzenia, przegląd elementów elektrycznych całego systemu, przegląd układu odprowadzania skroplin, sprawdzenie szczelności układu chłodniczego (ewentualne uzupełnienie czynnika), oczyszczenie jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, oczyszczenie obudów jednostek, oczyszczenie skraplacza jednostki zewnętrznej, odgrzybienie parownika jednostki wewnętrznej czy dezynfekcja filtrów w jednostkach wewnętrznych.

 

Dlaczego serwis klimatyzacji jest ważny?

Czyszczenie i serwisowanie klimatyzacji domowej ma bardzo duże znaczenie. W klimatyzatorze powstaje bowiem wilgoć, której nadmiar jest niekorzystny dla budynku i jego mieszkańców. Wilgotne powietrze to dobre warunki do rozwoju mikroorganizmów różnego rodzaju. Wprawdzie klimatyzatory posiadają zamontowane filtry, ale i tak wędrujące przez wymienniki ciepła powietrze zawiera kurz i zarodniki grzybów oraz bakterie. Te osadzają się na powierzchni wentylatora i wymienników, stąd też czyszczenie systemu jest konieczne. W przeciwnej sytuacji domownicy będą oddychać kiepskiej jakości powietrzem. Dodatkowo na skutek zanieczyszczenia urządzenia są mniej wydajne. Stają się głośne i pobierają więcej energii elektrycznej. Mogą też wydzielać niezbyt przyjemny zapach.

 

Ile kosztuje serwis klimatyzacji domowej?

Cena konserwacji i czyszczenia klimatyzacji zależy od wielu czynników m.in. specyfiki danej instalacji, zakresu zleconych prac czy wykorzystanych preparatów czyszczących i grzybobójczych. Zazwyczaj serwis klimatyzacji domowej wraz z zakupem nowych filtrów to koszt 200-300 złotych. Trzeba przy tym pamiętać, że regularne serwisowanie i czyszczenie klimatyzacji wydłuża jej żywotność, a dodatkowo wpływa pozytywnie na jej wydajność i sprawność.