serwis wentylacji

Opis

Serwis wentylacji domowej

Prawidłowo działająca wentylacja wpływa bezpośrednio na dobre samopoczucie domowników. Dlatego tak ważny jest regularny serwis, którego zadaniem jest znalezienie ewentualnych uchybień w działaniu urządzeń i ich szybkim usunięciu. W ten sposób zwiększa się żywotność wykorzystywanego sprzętu.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i fachowcy ze wszystkimi wymaganymi uprawnieniami oferujemy Państwu profesjonalną, kompletną serwisu wentylacji domowej. Pracujemy jedynie ze sprawdzonymi i zaufanymi producentami takimi jak  LG, Gree, Daikin czy Fujitsu. Oferujemy rzetelne doradztwo i usługi na najwyższym poziomie. Naszym priorytetem jest sprostanie Państwa potrzebom i zapewnienie możliwe najlepszy rozwiązań.

  • Cena: ustalana indywidualnie
  • Czas realizacji: indywidualny
  • Przy zakupie urządzenia wraz z montażem dla firm 23% VAT.

KONTAKT

Serwis wentylacji domowej – Warszawa i okolice

Wentylacja w kuchni, łazience i pokojach musi zawsze działać bez zarzutu. Systemy wymiany powietrza są w  wielu przypadkach wręcz niezbędne. Wentylacja domowa ma zapewniać dobrą jakość powietrza i przy okazji ograniczyć powstawanie wilgoci, która sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. Regularny serwis wentylacji ma więc naprawdę ogromne znaczenie.

 

Dlaczego warto wykonywać serwis wentylacji

Serwis wentylacji domowej jest konieczny z uwagi na utrzymanie gwarancji. Przeprowadza się go ponadto w celu przedłużenia żywotności urządzeń na podstawie dokumentacji producenta. Wentylację należy poddawać przeglądom regularnie, na ogół dwa razy w ciągu roku. Sporo zależy przy tym od charakteru budynku. W przypadku obiektów przemysłowych kontrole przeprowadzane są częściej, co wynika z ciągłej pracy urządzeń.

 

Jak wygląda serwis wentylacji?

Podstawowe prace serwisowe wentylacji polegają na wymianie filtrów, wyczyszczeniu obudowy i podzespołów, sprawdzeniu stanu technicznego urządzeń, kontroli poprawności pracy systemu i znalezieniu ewentualnych usterek. Na koniec inwestor powinien otrzymać protokół z zakresu wykonanych prac serwisowych w postaci pisemnej i fotograficznej.

 

Ile kosztuje serwis klimatyzacji

W praktyce koszt serwisu urządzeń wentylacyjnych zależy od wielu czynników takich jak ilość urządzeń, rodzaj konstrukcji, moc, stopień zabrudzenia itd. Wpływają one na środowisko pracy. W celu przygotowania profesjonalnej oferty serwisowania konieczne jest przeprowadzenie w obiekcie wizji lokalnej. W trakcie trwania gwarancji serwis przeprowadzić może na ogół firma, która posiada autoryzację danego producenta. Dodatkowo konieczne są uprawnienia SEP dla grupy 1. i 2. W protokole serwisowym, który dostaje inwestor musi znaleźć się pieczątka serwisanta z numerem jego uprawnień.