TECHNIKI DZIAŁANIA KICWENT

W KICWENT oferujemy Państwu profesjonalne instalacje wentylacji w Warszawie i okolicach. Dzięki odpowiednio zbudowanej instalacji wentylacyjnej jesteśmy w stanie, nie tylko dostarczać świeże powietrze do pomieszczenia, ale także usuwać nadmiar wydzielanego dwutlenku węgla. Zanieczyszczone powietrze jest wydalane na zewnątrz pomieszczenia. Świeże powietrze zostaje przefiltrowane tuż przed przetransportowaniem go do miejsca, w którym aktualnie przebywamy. Prawidłowo zamontowana instalacja wentylacyjna pomaga w walce z kurzem i roztoczami.
Wentylacja z funkcją rekuperacji, pozwala znacznie zwiększyć ilość zatrzymywanego ciepła w domu podczas sezonu grzewczego. Pomaga także utrzymać niską temperaturę w upalne dni, zachowując przy tym dostateczną ilość świeżego powietrza.

Dobry plan

Przygotowanie dobrego planu instalacji wentylacyjnej daje najlepszy efekt!

Szybkie przygotowanie

Wcześniejsze przygotowanie potrzebnych materiałów przyśpiesza realizację projektu!

Wydajność

Wszystkie podłączone przez Nas urządzenia są zoptymalizowane pod względem wydajności.

Instalacja wentylacyji – dlaczego warto?

Prawidłowa cyrkulacja powietrza jest konieczna do utrzymania odpowiednich parametrów, które bezpośrednio wypływają na samopoczucie. W dobie nowoczesnego budownictwa zauważalny jest wyraźny wzrost zanieczyszczeń wewnątrz pomieszczeń. Montaż instalacji wentylacyjnej zapobiega temu problemowi i skutecznie minimalizuje ryzyko wdychania szkodliwych substancji.
Jeśli w mieszkaniu lub biurze możliwość cyrkulacji powietrza nie jest zadowalająca, warto zdecydować się na zamontowanie instalacja wentylacyjnej. Jej jakość i sprawność znacząco wpływają na zdrowie oraz komfort wszystkich osób przebywających w pomieszczeniu. Skuteczna wentylacja to gwarancja świeżego powietrza niezależnie od pogody czy pory roku.

Jak działa wentylacja?

Wentylacja mechaniczna zwana także wentylacją wymuszoną zachodzi wówczas, gdy wymiana powietrza jest efektem działania urządzenia wentylacyjnego, które jest napędzane silnikiem elektrycznym. Dzięki temu systemem można sterować i mieć nad nim kontrolę. Taka wentylacja jest o wiele  skuteczniejsza niż naturalna. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to nic innego jak wentylacja mechaniczna, ale rozbudowana dodatkowo o rekuperator, który odpowiada za odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego z budynku.
Z kolei wentylacja mieszająca (strumieniowa) opiera się na jednej zasadzie – powietrze w budynku musi być zmieszane z czystym i usunięte na zewnątrz. Istnieje także wentylacja wyporowa oparta na wydzieleniu we wnętrzu dwóch stref, w których powietrze ma różne właściwości. W ten sposób zanieczyszczenia znajdują się bliżej sufitu i nie docierają do ludzi. Dodatkowo wyróżnia się jeszcze wentylację hybrydową, która jest połączeniem wentylacji naturalnej i mechanicznej.
By dobrać sprzęt idealnie dopasowaną do Państwa potrzeb, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Serwis instalacji wentylacyjnej Warszawa

Sam montaż instalacji wentylacyjnej to jednak nie wszystko. Trzeba ją regularnie konserwować, aby była sprawna i drożna. Na proces konserwacji składa się w tym przypadku ocena stanu technicznego instalacji,  jej oczyszczenie z zanieczyszczeń mechanicznych, wymiana lub naprawą uszkodzonych elementów oraz odkażenie całego systemu.