Klimatyzacja w domu to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa w wyjątkowo upalne dni. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w pokoju dziennym, kuchni lub w sypialni, by skutecznie obniżyć temperaturę w tych kluczowych z punktu widzenia codziennego funkcjonowania pomieszczeniach. A jak wybrać klimatyzator do domu, aby dobrze spełniał swoją funkcję i był wygodny w obsłudze?

Wybierz klimatyzator dostosowany do swoich potrzeb

Na rynku dostępnych jest wiele klimatyzatorów, które mają różne zastosowanie i mogą być montowane zarówno w starym, jak i w nowym budownictwie. Szukając optymalnego modelu, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko kubaturę pomieszczenia, ale także wysokość ścian, możliwość zamontowania jednostki zewnętrznej oraz przede wszystkim cenę danego rozwiązania. Poza tym klienci powinni również sprawdzić moc klimatyzatora, dostępne tryby pracy i prognozowane zużycie prądu. Nie bez znaczenia będzie także łatwość obsługi wybranego urządzenia oraz możliwość zdalnego sterowania klimatyzatorem za pomocą dedykowanej aplikacji.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Obecnie największą popularnością wśród klientów cieszą się klimatyzatory typu split. W takim wypadku jednostka wewnętrzna jest umieszczona na ścianie w wybranym pomieszczeniu na precyzyjnie określonej wysokości. Natomiast jednostkę zewnętrzną można postawić na balkonie na specjalnych antywibracyjnych nóżkach lub powiesić na elewacji budynku. Niekiedy jednostkę zewnętrzną umieszcza się także w piwnicy lub na dachu. Jeśli użytkownik ma w domu podwieszany sufit, to warto zdecydować się na klimatyzator kasetonowy, dzięki któremu zimne powietrze będzie się rozchodziło w cztery strony, co pozwoli na równomierne schłodzenie wszystkich pomieszczeń. Alternatywą dla wspomnianych modeli może być klimatyzator przypodłogowy typu konsola lub klimatyzator kanałowy. Oba rozwiązania stosuje się, gdy w mieszkaniu bądź domu brakuje miejsca, by zamontować tradycyjny klimatyzator.

Zamów klimatyzator od cenionego producenta

Klimatyzator to stosunkowo drogie urządzenie, które powinno dobrze służyć użytkownikowi przez wiele lat. Dlatego to ważne, aby wybierać modele od cenionych na rynku producentów takich jak LG, Samsung czy Daikin. Ponieważ wspomniani producenci posiadają w swojej ofercie nowoczesne i energooszczędne klimatyzatory, które są wyposażone w szereg praktycznych funkcji. Takie urządzenia są również bardzo wydajne i estetyczne, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do każdego wnętrza. Ponadto zamawiając konkretny model, klient powinien sprawdzić głośność pracy klimatyzatora oraz możliwość skorzystania z profesjonalnego serwisu pogwarancyjnego.

Jeśli klimatyzator ma dobrze spełniać swoją funkcję, to musi zostać właściwie zamontowany. Dlatego warto powierzyć montaż klimatyzacji fachowcom, którzy wiedzą, jak poprawnie podłączyć i skonfigurować wybrane urządzenie. Poza tym doświadczony monter może też podpowiedzieć, gdzie trzeba umieścić klimatyzator, aby uzyskać najlepszy efekt chłodzenia lub grzania w danym budynku.