chłodnictwo

Chłodnictwo Warszawa, Ryki, Garwolin, Puławy

Sprzęt chłodniczy to dość mocno rozbudowana grupa urządzeń. Są to różnorodne agregaty, zespoły sprężarkowe oraz chillery czy centrale chłodnicze. Chillery są agregatami wody lodowej wykorzystywany przede wszystkim w klimatyzacji. Stosuje się je też w przemyśle do chłodzenia maszyn poprzez wymienniki glikolowe bądź w technice spożywczej do chłodzenia silosów.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i fachowcy ze wszystkimi wymaganymi uprawnieniami, oferujemy Państwu profesjonalny sprzęt chłodniczy oraz serwis. Pracujemy jedynie ze sprawdzonymi i zaufanymi producentami takimi jak  LG, Gree, Daikin czy Fujitsu. Oferujemy rzetelne doradztwo i usługi na najwyższym poziomie. Naszym priorytetem jest sprostanie Państwa potrzebom i zapewnienie możliwe najlepszy rozwiązań.

  • Cena: ustalana indywidualnie
  • Czas realizacji: indywidualny
  • Przy zakupie urządzenia wraz z montażem dla firm 23% VAT.

KONTAKT

Chłodnictwo

Chłodnictwo jest działem dotyczącym odprowadzania ciepła ze środowiska chłodzonego, co ma na celu utrzymanie temperatur niższych niż otoczenie. Popularne stało się wraz z odkryciem możliwości konserwowania żywności w ten sposób. Obecnie urządzenia chłodnicze są wykorzystywane w wielu przemysłach m.in. spożywczym.

 

Sprzęt chłodniczy

Sprzęt chłodniczy to dość mocno rozbudowana grupa urządzeń. Są to różnorodne agregaty, zespoły sprężarkowe oraz chillery czy centrale chłodnicze. Chillery są agregatami wody lodowej wykorzystywany przede wszystkim w klimatyzacji. Stosuje się je też w przemyśle do chłodzenia maszyn poprzez wymienniki glikolowe bądź w technice spożywczej do chłodzenia silosów. Są to urządzenia mało awaryjne i niezbyt trudne w montażu. Bardzo istotną rolę odgrywają również skraplacze. Ciekawym rozwiązaniem są skraplacze z wymiennikiem dzielonym. Pracuje on zimą np. na 1/3 skraplacza, co nie pozwala na przechłodzenie czynnika. Warto wspomnieć także o ladach chłodniczych, które służą do przechowywania produktów łatwo psujących się. Za sprawą techniki chłodzenia można je utrzymać przez długi czas w stanie pierwotnym. Jeszcze innymi urządzeniami chłodniczymi są komory chłodnicze i mroźnicze. Te pierwsze zbudowane są ze ścianek wypełnionych poliuretanem. Oczywiście układy chłodnicze posiadają także układy automatyki pomiarowej i sterującej.

 

Chłodnictwo Warszawa – serwis urządzeń

Bardzo istotnym elementem jest jednak nie tylko sam zakup urządzeń chłodniczych, ale i ich pełny serwis oraz pomoc w nagłych sytuacjach awarii. W tym przypadku czas naprawy ma ogromne znaczenie. Z tego powodu serwis sprzętu chłodniczego powinien być możliwy przez 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Nawet sprzęt chłodniczy najbardziej renomowanych producentów od czasu do czasu może bowiem ulegać drobnym awariom i usterkom. To wynika z jego efektywnej i bardzo intensywnej eksploatacji. Lodówki, zamrażarki czy lady chłodnicze wykorzystywane są powszechnie w wielu dziedzinach gospodarki, a przede wszystkim w szeroko rozumianym handlu i gastronomii. W Kicwnet zajmujemy się profesjonalnym serwisem i chłodnictwem w Warszawie i okolicach.