klimatyzatory daikin

Klimatyzatory Daikin

Daikin to firma, która ma swoje początki w roku 1924. Założona została w Japonii przez Akirę Yamadę i szybko osiągnęła sukces. Początkowo działała pod nazwą Osaka Kinzozu Kogyosho Limited Partnership. Nazwa Daikin funkcjonuje natomiast od lat 30. XX wieku. W roku 1967 otworzyła pierwszy europejski ośrodek sprzedaży na Malcie. Rok 1973 to natomiast założenie Daikin Europe N.V. Marka ma na swoim koncie wiele przełomowych urządzeń klimatyzacyjnych i cały czas się rozwija.

Daikin jest jedynym producentem, który ma w swojej ofercie urządzenia zaprojektowane w Europie. Stosuje się również do europejskich standardów. Sprzedaje urządzenia wysokiej jakości, które wyróżniają się nowoczesnym designem. Nie ma więc problemu z dopasowaniem klimatyzatora do danego wnętrza. Sprzęty Daikin nie tylko chłodzą i grzeją, ale i oczyszczają powietrze w środku pomieszczenia. Są łatwe w obsłudze i naprawdę cicho pracują. Nie przeszkadzają tym samym nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Na szczególną uwagę zasługuje w tym przypadku innowacyjna technologia jonizacji Flash Streamer. W środku klimatyzatora dochodzi do wyładowań plazmowych, które wykorzystują niezwykle szybkie elektrony o znacznej wydajności utleniania pierwiastków. Eliminowane są w ten sposób różnego rodzaju bakterie, pleśnie i alergeny. Przy okazji neutralizowane są nieprzyjemne zapachy. Powietrze jest rześkie, zdrowe i czyste. Oprócz tego klimatyzatory Daikin cechują się niskim zużyciem energii. Pobierają odpowiednią do rzeczywistych potrzeb ilość czynnika chłodniczego. To zasługa wykorzystania technologii inwerterowej.

Klimatyzatory Daikin to najwyższej jakości. Bez problemu można znaleźć rozwiązanie odpowiednie zarówno do pojedynczego pomieszczenia, jak i całego budynku. W mniejszych przestrzeniach doskonale sprawdzają się systemy split wykorzystujące jedną jednostkę zewnętrzną i jedną jednostkę wewnętrzną. Bardziej rozbudowaną opcją są systemy multi-split. W tym przypadku do jednej jednostki zewnętrznej podłączyć można aż do pięciu jednostek wewnętrznych.