Opis

Montaż wentylacji Warszawa, Ryki, Garwolin, Puławy

W powietrzu może znajdować się wiele substancji, które w dużym stężeniu negatywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie. Brak odpowiedniej wentylacji nie tylko sprawia, że możemy czuć się gorzej, ale także może mieć niekorzystny wpływ na sam budynek. Zła wentylacja prowadzi bowiem do zaparowywania szyb czy powstawania wilgotnych ścian.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i fachowcy ze wszystkimi wymaganymi uprawnieniami oferujemy Państwu profesjonalną, kompletną usługę montażu wentylacji. Pracujemy jedynie ze sprawdzonymi i zaufanymi producentami takimi jak  LG, Gree, Daikin czy Fujitsu. Oferujemy rzetelne doradztwo i usługi na najwyższym poziomie. Naszym priorytetem jest sprostanie Państwa potrzebom i zapewnienie możliwe najlepszy rozwiązań.

  • Cena: ustalana indywidualnie
  • Czas realizacji: indywidualny
  • Przy zakupie urządzenia wraz z montażem dla firm 23% VAT.

KONTAKT

Montaż wentylacji Warszawa, Ryki, Garwolin, Puławy

Dobrze zorganizowana wentylacja zapewnia odpowiedni mikroklimat oraz dobrą jakość powietrza w domu lub w mieszkaniu. Wentylacja ma za zadanie powstrzymywać rozwój pleśni i zapobiegać powstawaniu szkód wywoływanych przez wilgoć. Dodatkowo redukuje zapotrzebowanie na energię cieplną i usuwa z budynku dwutlenek węgla, tlenek węgla, parę wodną, dym tytoniowy itd.

 

Montaż wentylacji – przepisy i wytyczne

Podczas tworzenia wentylacji należy pamiętać o konieczności zapewnienia dopływu odpowiednich strumieni powietrza, co jest dokładnie określone w normie PN-83/B-03430/Az3:2000 „Wentylacja w budynkach mieszkalnych zamieszkania zbiorowego oraz użyteczności publicznej – Wymagania”. Przykładowo dla kuchni z kuchenką gazową jest to 70m3/h, a dla łazienki 50 m3/h.

W nowych budynkach, które są bardzo szczelne stosuje się mechaniczną wentylację wyciągową, która powoduje wymianę powietrza w sposób mechaniczny. Składa się one z wentylatora kanałowego, kanałów i kratek wywiewnych zlokalizowanych w pomieszczeniach, które wymagają wentylacji. Całość uzupełnia wyrzut zużytego powietrza na zewnątrz budynku umieszczany w dachu lub ścianie zewnętrznej. Bardzo ważnym elementem jest w tym przypadku odpowiednie rozmieszczenie i wyregulowanie nawiewów.

Wentylacja wyciągowa  działa w każdych warunkach pogodowych. Jej zastosowanie zapewnia 100% skuteczności wymiany powietrza. Intensywność wymiany powietrza w tym przypadku reguluje się poprzez zmianę prędkości obrotowej wentylatora. Dodatkowo taka wentylacja mechaniczna nie zabiera powierzchni użytkowej budynku. Nie wymaga także skomplikowanej obróbki dachu.

 

Jakie warunki powinna spełniać prawidłowo zamontowana wentylacja?

Wentylacja musi być wykonana z odpowiednich materiałów i prawidłowo zamontowana za pomocą sprawdzonych elementów. Wybierać w tym przypadku trzeba mocowania posiadające badania wytrzymałościowe, które są dopuszczone do stosowania w budownictwie. Za wykonanie i sprawdzenie całości systemu przed oddaniem do użytkowania odpowiada oczywiście monter.

W przypadku dobrze przygotowanej dokumentacji projektowej wytyczne odnośnie sposobu mocowań są od razu ustalone. Nie zawsze musi być to jednak standardem. Wówczas postępować trzeba zgodnie z aktualnymi przepisami branżowymi i wytycznymi samego producenta. Kluczowe znaczenie mają przepisy z Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki oraz ich usytuowanie. Przy wyborze zawieszeń elementów systemu kierować trzeba się normą PN-EN 12236.

Aby mieć pewność, że wentylacja zostanie zamontowana poprawnie warto postawić na sprawdzone rozwiązania i zaufać profesjonalistom.

Najczęściej zadawane pytania
  • Jaka jest cena montażu wentylacji?

Cena montażu wentylacji uzależniona jest od czynników takich jak rodzaj obiektu, przekroje kanałów, wybrana technologia i rodzaj projektu. W Kicwent każdy projekt wyceniamy indywidualnie po wcześniejszych konsultacjach z klientem.

  • Jak wygląda montaż wentylacji i ile czasu zajmuje?

Montaż wentylacji to proces bardziej skomplikowany i czasochłonny od instalacji klimatyzacji. Jego czas jest uzależniony od wielu czynników – rodzaju obiektu, jego stanu i potrzeb jego użytkowników. Sam proces montażu wentylacji wymaga doświadczenia i profesjonalnej wiedzy, które pozwalają szybko i sprawne zamontować cały system.

  • Jak poznać, że wentylacja zamontowana jest prawidłowo?

Prawidłowo zamontowana wentylacja nie emituje hałasu i działa niemal niezauważalnie. Najprostszym sposobem na sprawdzenie czy nasza wentylacja działa poprawnie, jest przyłożenie kartki do kratki wywiewnej. Jeśli kartka „przyklei się” do kratki wentylacja działa prawidłowo. Jeśli zaś zostanie wypchnięta na zewnątrz, oznacza to, że wentylacja nie działa prawidłowo. W przypadku wątpliwości najlepiej skontaktować się na serwis lub przegląd.