Pompy Ciepła Warszawa, Ryki, Garwolin, Puławy
Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i fachowcy ze wszystkimi wymaganymi uprawnieniami, oferujemy Państwu profesjonalną usługę montażu pomp. Pracujemy jedynie ze sprawdzonymi i zaufanymi producentami takimi jak Panasonic, Daikin czy Mitsubishi. Oferujemy rzetelne doradztwo i usługi na najwyższym poziomie.
Aby zapewnić Państwu możliwie najlepsze rozwiązania przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która pozwoli nam zebrać kluczowe informacje i sprostać Państwa potrzebom. Instrukcja ta pomoże Państwu złożyć precyzyjne zapytanie i rozwiać ewentualne wątpliwości w kwestii montażu pompy ciepła. Wypełnioną instrukcję należy przesłać na adres mailowy kontakt@kicwent.pl. Korzystając z naszych wskazówek znacząco skracają Państwo czas oczekiwania na przygotowanie oferty montażu pompy ciepła.
- Cena: ustalana indywidualnie
- Czas realizacji: indywidualny
- Przy zakupie urządzenia wraz z montażem dla firm 23% VAT.
Jak prawidłowo złożyć zapytanie o ofertę na montaż pompy ciepła?
1. Obliczenie zapotrzebowania na ciepło
Obliczenie zapotrzebowania na ciepło to jeden z ważniejszych etapów podczas ofertowania. Aby maksymalnie ułatwić Państwu ten proces rekomendujemy wypełnienie ankiety na stronie ciepłowłaściwe.pl. Uzyskany link do podsumowania należy wysłać na nasz adres mailowy kontakt@kicwent.pl.
Ważne! Bez tych informacji nie jesteśmy w stanie przygotować dla Państwa pełnowartościowej oferty. Wypełnieni formularza jest konieczne do rozpoczęcia pracy .
2. Podanie danych kontaktowych
Składając zapytanie ofertowe koniecznie prosimy o:
- adres z podaną miejscowością
- telefon kontaktowy i/lub adres email
- imię i nazwisko osoby kontaktowej
Ważne! Bez aktualnych danych kontaktowych nie będziemy w stanie przedstawić Państwu naszej oferty i przygotować wszystkich materiałów.
3. Opis obecnej instalacji grzewczej
Do przygotowania oferty potrzebujemy także kilku dodatkowych informacji odnośnie obecnej instalacji centralnego ogrzewania. Ważne! Im więcej odpowiedzi są w stanie Państwo udzielić, tym lepszą ofertę możemy przygotować. Do maila mogą dołączyć Państwo także film lub zdjęcia – bardzo ułatwi nam to zadanie!
- Ile i jakiego rodzaju średnio spalają Państwo opału (średnia z kilku zim).
- Jakie rodzaj ogrzewania posiada Państwa dom/mieszkanie/lokal (grzejniki, ogrzewanie podłogowe, układ mieszany).
- Jaką temperaturą zasilają Państwo grzejniki (pytanie odnosi się do temperatury samego grzejnika, nie pieca).
- Czy grzejniki posiadają termostaty? Jeśli tak jak są one ustawione?
- Jakiego rozmiaru i typu są grzejniki
- Czy posiadają Państwo bojler? Jeśli tak prosimy o zdjęcie tabliczki znamionowej i ogólne.
- Jeśli posiadają Państwo ogrzewanie podłogowe, to czy jest ono wyposażone w osobną pompkę obiegową i mieszacz?
- Czy do zasobnika CWU mają Państwo podpięte solary? Jeśli tak czy dalej mają pełnić swoją funkcję?
4. Opis zakresu oczekiwanych prac
Aby w pełni odpowiedzieć na Państwa potrzeby potrzebujemy także zakresu planowanych prac i przybliżony czas realizacji zlecenia. Musimy wiedzieć jak kompleksowej usługi Państwo potrzebują, czy istnieje zakres prac, które chcą wykonać Państwo samodzielnie, czy dom jest nowy, stary czy może dopiero się buduje.
Pompy ciepła – dlaczego warto w nie inwestować
Pompy ciepła są rozwiązaniem ekologicznym. Do ogrzewania budynku wykorzystują bowiem energię odnawialną, która skumulowana jest w wodzie, gruncie lub powietrzu. To energia czysta i dostępna w zasadzie bez żadnych ograniczeń. W ten sposób pompy pozwalają na znaczne ograniczenie zużycia tradycyjnych paliw kopalnych. Ich stosowanie przekłada się na mniejszą emisję zanieczyszczeń do atmosfery oraz obniżenie sumarycznych kosztów ogrzewania danego budynku. Dodatkowo pracują w sposób automatyczny, co czyni ich użytkowanie bardzo komfortowym.
Pompy podzielić można na kilka rodzajów. Pierwszym są pompy ciepła powietrze-woda pobierające energię z powietrza za pomocą czynnika. Po sprężeniu go wykorzystują one ciepło do podgrzewania wody grzewczej oraz ciepłej wody użytkowej. Drugim rodzajem są pompy ciepła gruntowe (solanka-woda), które jako źródło ciepła wykorzystują energię gruntową. Są one bardzo wydajne i z powodzeniem stanowić mogą jedyne źródło ogrzewania danego budynku.
Nowoczesne pompy ciepła coraz częściej wykorzystują funkcję natural cooling czy active cooling. Tym samym nie tylko ogrzewają budynki w okresie zimowym, ale i zapewniają przyjemny chłód latem. Przez cały czas korzystają oczywiście z czystej energii odnawialnej, która jest pobierana z otoczenia – gruntu, wody lub powietrza. Urządzenia te doskonale sprawdzają się zarówno w budynkach nowych, jak i starszych, modernizowanych. Mogą one stanowić jedyne źródło ciepła bądź współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi. W tym drugim przypadku pozwalają na zmniejszenie zużycia tradycyjnych paliw. Jednocześnie powodują zmniejszenie całościowych kosztów ogrzewania danego budynku. W Kicwnet zajmujemy się profesjonalnym doradztwem w zakresie pomp ciepła w Warszawie.
Najczęściej zadawane pytania
- Jakiej firmy pomp ciepła używamy?
W Kicwent montujemy tylko sprawdzone i jakościowo dobre pompy Panasonic, Mitsubishi, Daikin, Toshiba oraz Fujitsu.
- Jaki jest koszt montażu pompy ciepła?
Pompę ciepła zawsze powinno dobierać się mieszkania, domu lub lokalu, uwzględniając wiele czynników, a nie jedynie metraż. Dokładna analiza całej sytuacji pozwala dobrać sprzęt i jego moc w taki sposób, aby pompa działała jak najlepiej i jak najdłużej. Czynnikami, które wpływają na koszt montażu pompy ciepła są na przykład grubość styropianu, izolacja poddasza (lub jej brak), ilość okien, ilość przeszkleń, rodzaj instalacji w środku domu itp. Średni koszt montażu pompy w domu 150 – 200m2 to około 30 -40 tys. złotych. Koszty te mogą jednak ulec zmianie, w zależności od wcześniej przedstawionych czynników.
- Pompa ciepła gruntowa czy powietrzna – co wybrać?
W Kicwent zdecydowanie rekomendujemy montaż pompy powietrznej. W odróżnieniu od gruntowej pompy ciepła jest to rozwiązanie o wiele tańsze i bardziej wydajne podczas cieplejszych dni. Dodatkowo nie wymaga ono załatwiania dodatkowych formalności związanych z pracami w gruncie. Ponadto powietrzne pompy ciepła są szybsze w montażu i łatwiejsze w serwisowaniu i konserwacji.
- Czy da się podłączyć pompę ciepła do istniejącej instalacji?
Tak – do każdej instalacji można podłączyć pompę ciepła. W przypadku starej instalacji grzewczej wymagane jest wcześniejsze przygotowanie, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie żeby podłączyć do niej pompę.
- Pompa ciepła z fotowoltaika – czy warto?
Naszym zdaniem – zdecydowanie warto! Połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką to szybszy zwrot z inwestycji i większe bezpieczeństwo w obliczu rosnących cen energii. W porównaniu do piec gazowego to rozwiązanie ma o wiele więcej korzyści i pozwala cieszyć się tańszym ogrzewaniem, prądem i ciepłą wodą.