Opis

Serwis klimatyzacji Warszawa, Ryki, Garwolin, Puławy

Serwis klimatyzacji powinien być przeprowadzany dwa razy w ciągu roku, najlepiej wiosną i jesienią. Można wówczas mieć pewność, że system działa poprawnie i bezawaryjnie, a do pomieszczeń trafia świeże i czyste powietrze. Nic nie jest w stanie zastąpić okresowych wizyt doświadczonych serwisantów.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy Państwu profesjonalną, kompletną usługę serwisu klimatyzacyjnego. Mamy doświadczenie w pracy urządzeniami producentów taki jak  LG, Gree, Daikin czy Fujitsu. Podczas serwisu naszym priorytetem jest sprostanie Państwa wymaganiom tak, aby uzyskany efekt zapewniał Państwu komfort przebywania w pomieszczeniach.

  • Cena: ustalana indywidualnie
  • Czas realizacji: indywidualny
  • Przy zakupie urządzenia wraz z montażem dla firm 23% VAT.

KONTAKT

Serwis klimatyzacji Warszawa, Ryki, Garwolin, Puławy

Klimatyzatory chłodzą i ogrzewają powietrze, a przy okazji poprawiają jego jakość. Trzeba jednak o nie w odpowiedni sposób dbać m.in. poprzez regularnie wykonywanie przeglądów urządzeń.

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Jak wygląda serwis klimatyzacji?

Na profesjonalny serwis składa się nie tylko samo czyszczenie klimatyzatorów. Podczas przeglądu klimatyzacji wykonuje się o wiele więcej czynności. Są to m.in. sprawdzenie funkcjonalności urządzenia, przegląd elementów elektrycznych całego systemu, przegląd układu odprowadzania skroplin, sprawdzenie szczelności układu chłodniczego (ewentualne uzupełnienie czynnika), oczyszczenie jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, oczyszczenie obudów jednostek, oczyszczenie skraplacza jednostki zewnętrznej, odgrzybienie parownika jednostki wewnętrznej czy dezynfekcja filtrów w jednostkach wewnętrznych.

 

Dlaczego serwis klimatyzacji jest ważny?

Czyszczenie i serwisowanie klimatyzacji domowej ma bardzo duże znaczenie. W klimatyzatorze powstaje bowiem wilgoć, której nadmiar jest niekorzystny dla budynku i jego mieszkańców. Wilgotne powietrze to dobre warunki do rozwoju mikroorganizmów różnego rodzaju. Wprawdzie klimatyzatory posiadają zamontowane filtry, ale i tak wędrujące przez wymienniki ciepła powietrze zawiera kurz i zarodniki grzybów oraz bakterie. Te osadzają się na powierzchni wentylatora i wymienników, stąd też czyszczenie systemu jest konieczne. W przeciwnej sytuacji domownicy będą oddychać kiepskiej jakości powietrzem. Dodatkowo na skutek zanieczyszczenia urządzenia są mniej wydajne. Stają się głośne i pobierają więcej energii elektrycznej. Mogą też wydzielać niezbyt przyjemny zapach.

 

Ile kosztuje serwis klimatyzacji domowej?

Cena konserwacji i czyszczenia klimatyzacji zależy od wielu czynników m.in. specyfiki danej instalacji, zakresu zleconych prac czy wykorzystanych preparatów czyszczących i grzybobójczych. Zazwyczaj serwis klimatyzacji domowej wraz z zakupem nowych filtrów to koszt 200-250 złotych. Trzeba przy tym pamiętać, że regularne serwisowanie i czyszczenie klimatyzacji wydłuża jej żywotność, a dodatkowo wpływa pozytywnie na jej wydajność i sprawność.

 

Kiedy koniecznie trzeba poddać sprzęt przeglądowi i serwisowi?

Kiedy klimatyzacja nie daje poczucia chłodu, wydziela nieprzyjemny zapach lub widoczny jest osad nalży jak najszybciej oddać ją w ręce specjalisty. Im szybciej zauważymy i skontrolujemy usterkę, tym większą mamy szansę na utrzymanie urządzenia w dobrym stanie.