Rekuperacja Warszawa, Ryki, Garwolin, Puławy
Rekuperacja to nic innego jak energooszczędna wentylacja pomieszczeń. Jest to dostarczania do wnętrza świeżego powietrza z zewnątrz i jednoczesne usunięcie z niego powietrza zanieczyszczonego oraz już zużytego (zawierającego CO2 w dużej ilości). Powietrze nawiewane do wewnątrz jest przefiltrowane, a więc pozbawione kurzu, drobnoustrojów czy większych zanieczyszczeń.
Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i fachowcy ze wszystkimi wymaganymi uprawnieniami, oferujemy Państwu profesjonalną usługę rekuperacji. Pracujemy jedynie ze sprawdzonymi i zaufanymi producentami takimi jak LG, Gree, Daikin czy Fujitsu. Oferujemy rzetelne doradztwo i usługi na najwyższym poziomie. Naszym priorytetem jest sprostanie Państwa potrzebom i zapewnienie możliwe najlepszy rozwiązań.
- Cena: ustalana indywidualnie
- Czas realizacji: indywidualny
- Przy zakupie urządzenia wraz z montażem dla firm 23% VAT.
Rekuperacja Warszawa, Ryki, Garwolin, Puławy
Rekuperacja to energooszczędna metoda wentylacja pomieszczeń. Polega na jednoczesnym dostarczania do wnętrza świeżego powietrza z zewnątrz i usunięcie z niego powietrza zanieczyszczonego (zawierającego CO2 w dużej ilości). Powietrze nawiewane do wewnątrz jest przefiltrowane. Tym samym pozbawione jest kurzu, drobnoustrojów czy większych zanieczyszczeń, przez co jest przyjazne alergikom. Zastosowanie rekuperacji pozwala przede wszystkim na ograniczenie strat energii związanych z funkcjonowaniem wentylacji.
Montaż rekuperacji Warszawa, Ryki, Garwolin, Puławy
Montaż rekuperacji to instalacja rekuperatora i rozprowadzenie w niewidocznych miejscach kanałów wentylacyjnych w budynku. W praktyce sposób i droga ich prowadzenia uzależnione są od rodzaju instalacji. Mogą być to zarówno duże kanały stalowe, jak i nowoczesne przewody polietylenowe. Zazwyczaj najbardziej zagęszczona siatka kanałów znajduje się na nieużytkowanym poddaszu. Stamtąd instalacja schodzi niżej. W praktyce przewietrzane powinno być każde, nawet niewielkie pomieszczenie. Wyjątkiem jest kotłownia czy garaż. Poza tym niektóre pomieszczenia stają się pomieszczeniami transferowymi. Nie ma w nich nawiewu i wywiewu. Powietrze przepływa przez nie swobodnie za sprawą podcięć w drzwiach. Ruch powietrza jest niewielki – nie słychać go i nie czuć.
Podstawowym elementem instalacji jest rekuperator. W jego wymienniku odbywa się odzyskiwanie energii z powietrza wyciąganego z budynku. Kluczem do sukcesu jest wybór rekuperatora o odpowiedniej mocy. Jeśli jest on za słaby, powietrze nie jest dobrze wentylowane, a w pomieszczeniu jest duszno. Rekuperator zamontować można np. w garażu czy kuchni. Nie powinien się on znajdować blisko sypialni, bo emituje dość głośny dźwięk. W Kicwent zajmujemy się profesjonalnym doradztwem w zakresie rekuperacji w Warszawie.
Najczęściej zadawane pytania
- Jaki jest średni koszt rekuperacji?
Ceny są zróżnicowane w zależności od powierzchni mieszkania i planowanej ilości osób w nich przebywających. W Kicwent proces montażu dopasowywany jest do potrzeb i warunków naszych klientów. Cena i czas realizacji ustalane są indywidualnie, po uwzględnieniu wszystkich dodatkowych czynników.
- Rekuperacja w starym domu – czy jest możliwa?
Tak, montaż rekuperacji jest możliwy także w starszych domach. Należy jednak pamiętać, że taki montaż ma sens jedynie jeśli budynek posiada szczelne okna i ściany. Rekuperacja w starym domu może wiązać się także z koniecznością przeprowadzenia prac remontowo-budowlanych lub nawet remontu generalnego. W Kicwent przed rozpoczęciem prac dokładnie zapoznajemy się z budynkiem/mieszkaniem naszych klientów i szukamy najbardziej optymalnych dla nich rozwiązań.
- Jak dobrać rekuperator?
Rekuperator należy dobierać do powierzchni mieszkania i liczby osób w nim przebywających. Profesjonalny dobór urządzenia sprawia, że staje się ona bardziej wydajne, a co za tym idzie zmniejszają się koszty jego eksploatacji. Dobór urządzenia powinien być zatem dokonany przez profesjonalny i doświadczony zespół.
- Dla kogo jest tego typu rozwiązanie i w jakich warunkach będzie najbardziej wydajne?
Rekuperacje rekomendujemy montować w nowych energooszczędnych domach. W ich przypadku montaż rekuperacji może być uwzględniony na początku budowy, co ograniczy nadmierne koszty. Ponadto w nowych domach rekuperacja utrzymuje odpowiedni poziom wilgoci i rekompensuje straty ciepła.